Schneider Electric XMLK200P2D23
XMLK200P2D23
Part No.:
XMLK200P2D23
Datasheet:
ShinYuaXMLK200P2D23.pdf
Description:
PRESSURE SENSORS XM, SENSOR XMLK
OperatingPressure:
0 ~ 100PSI (0 ~ 689.48kPa)
OutputType:
Analog Current
Output:
4 ~ 20 mA
Accuracy:
±1%
Voltage-Supply:
8V ~ 33V
PortSize:
Male - 1/4 (6.35mm) NPT
TerminationStyle:
Connector
MaximumPressure:
400PSI (2757.9kPa)
OperatingTemperature:
0°C ~ 80°C