Schneider Electric XMLP100RD73F
XMLP100RD73F
Part No.:
XMLP100RD73F
Datasheet:
ShinYuaXMLP100RD73F.pdf
Description:
ELECTRONIC PRESSURE SENSORS, PRE
PressureType:
Switch
OutputType:
Analog Voltage
Output:
0 V ~ 10 V
Accuracy:
±0.5%
Voltage-Supply:
12V ~ 33V
PortSize:
Male - 1/4 (6.35mm) NPT
MaximumPressure:
260PSI (1792.64kPa)
OperatingTemperature:
-30°C ~ 85°C (TA)