Schneider Electric XMLP200PD230
XMLP200PD230
Part No.:
XMLP200PD230
Datasheet:
ShinYuaXMLP200PD230.pdf
Description:
PRESSURE SENSORS XM, TRANSMITTER
OutputType:
Analog Current
Output:
4 ~ 20 mA
Accuracy:
±0.5%
Voltage-Supply:
12V ~ 24V
PortSize:
Male - 1/4 (6.35mm) NPT
MaximumPressure:
600PSI (4136.85kPa)
OperatingTemperature:
-30°C ~ 85°C