CreeLED, Inc. XPERDO-L1-0000-00701
XPERDO-L1-0000-00701
Part No.:
XPERDO-L1-0000-00701
Manufacturer:
CreeLED, Inc.
Category:
LED Lighting - Color
Package:
1414 (3535 Metric)
Datasheet:
ShinYuaXPERDO-L1-0000-00701.pdf
Description:
LED XLAMP XPE RED-ORG 615NM SMD
Packaging:
Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT)
Series:
XLamp® XP-E
ProductStatus:
Active
Color:
Red-Orange
Wavelength:
615nm (610nm ~ 620nm)
Current-Test:
350mA
Voltage-Forward(Vf)(Typ):
2.1V
Lumens/Watt@Current-Test:
97 lm/W
Current-Max:
700mA
LuminousFlux@Current/Temperature:
71lm (67lm ~ 74lm)
Temperature-Test:
25°C