SunLED XZFAMOK10A
XZFAMOK10A
Part No.:
XZFAMOK10A
Manufacturer:
SunLED
Category:
Display Modules - LED Character and Numeric
Package:
Datasheet:
ShinYuaXZFAMOK10A.pdf
Description:
DISPLAY 14SEG 0.4 SGL ORG 16SMD
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Series:
ProductStatus:
Active
DisplayFormat:
NumberofCharacters:
1
Size/Dimension:
0.748 H x 0.366 W x 0.148 D (19.00mm x 9.30mm x 3.75mm)
Digit/AlphaSize:
0.40 (10.16mm)
DisplayType:
14-Segment, Alphanumeric
CommonPin:
Common Anode
Color:
Orange
Voltage-Forward(Vf)(Typ):
2V
Current-Test:
10mA
MillicandelaRating:
13mcd
Wavelength-Peak:
610nm
PowerDissipation(Max):
75mW