TE Connectivity Laird YS4503PL
YS4503PL
Part No.:
YS4503PL
Manufacturer:
TE Connectivity Laird
Category:
RF Antennas
Package:
Datasheet:
ShinYuaYS4503PL.pdf
Description:
RF ANT 460MHZ YAGI N FEM BRKT MT
Packaging:
Bulk
Series:
ProductStatus:
Active
RFFamily/Standard:
FrequencyGroup:
UHF (300MHz ~ 1GHz)
Frequency(Center/Band):
460MHz
FrequencyRange:
450MHz ~ 470MHz
AntennaType:
Yagi, 3-Element
NumberofBands:
1
VSWR:
2
ReturnLoss:
-10dB
Gain:
7.1dBd
Power-Max:
300 W
Features:
Termination:
N Type Female
IngressProtection:
MountingType:
Bracket Mount
Height(Max):
13.500 (342.90mm)