Mini-Circuits ZBSS-10G-S+
ZBSS-10G-S+
Part No.:
ZBSS-10G-S+
Manufacturer:
Mini-Circuits
Category:
RF Filters
Package:
SMA In line Module
Datasheet:
ShinYuaZBSS-10G-S+.pdf
Description:
SS BPF, 8000 - 12000 MHZ, 50
Packaging:
Bag
Series:
ProductStatus:
Active
Frequency:
10GHz Center
Bandwidth:
FilterType:
Band Pass
Ripple:
InsertionLoss:
2.5dB
MountingType:
Chassis Mount
Size/Dimension:
1.559 L x 0.598 W (39.60mm x 15.20mm)
Category:
RF Filters
Datasheet:
ShinYuaZBSS-10G-S+.pdf
1. How to order ZBSS-10G-S+ on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the ZBSS-10G-S+ price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of ZBSS-10G-S+?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of ZBSS-10G-S+.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image RLP-30+ XLF-861+ XLF-13H+ XHF-63M+ RBP-75+
Part Number RLP-30+ XLF-861+ XLF-13H+ XHF-63M+ RBP-75+
Manufacturer Mini-Circuits Mini-Circuits Mini-Circuits Mini-Circuits Mini-Circuits
Packaging Bag Bag Bag Bag Bag
Series - - - - -
ProductStatus Active Active Active Active Active
Frequency 10GHz Center 10GHz Center 10GHz Center 10GHz Center 10GHz Center
Bandwidth - - - - -
FilterType Band Pass Band Pass Band Pass Band Pass Band Pass
Ripple - - - - -
InsertionLoss 2.5dB 2.5dB 2.5dB 2.5dB 2.5dB
MountingType Chassis Mount Chassis Mount Chassis Mount Chassis Mount Chassis Mount
Size/Dimension 1.559 L x 0.598 W (39.60mm x 15.20mm) 1.559 L x 0.598 W (39.60mm x 15.20mm) 1.559 L x 0.598 W (39.60mm x 15.20mm) 1.559 L x 0.598 W (39.60mm x 15.20mm) 1.559 L x 0.598 W (39.60mm x 15.20mm)