JST Sales America Inc. ZPDR-28V-S
ZPDR-28V-S
Part No.:
ZPDR-28V-S
Manufacturer:
JST Sales America Inc.
Category:
Rectangular Connectors - Housings
Package:
Datasheet:
ShinYuaZPDR-28V-S.pdf
Description:
CONN RCPT HSG 28POS 1.50MM
Packaging:
Bulk
Series:
ZPD
ProductStatus:
Active
ConnectorType:
Receptacle
ContactType:
Female Socket
NumberofPositions:
28
Pitch:
0.059 (1.50mm)