Delta Electronics/Components 0603CC-3N9EJTS
0603CC-3N9EJTS
Part No.:
0603CC-3N9EJTS
Manufacturer:
Delta Electronics/Components
Category:
Fixed Inductors
Package:
0603 (1608 Metric)
Datasheet:
ShinYua0603CC-3N9EJTS.pdf
Description:
FIXED IND 3.9NH 2.2A 54 MOHM SMD
  • Related Categories
Package/Case:
0603 (1608 Metric)
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Series:
0603CC
ProductStatus:
Obsolete
Type:
Drum Core, Wirewound
Material-Core:
Ceramic
Inductance:
3.9 nH
Tolerance:
±5%
CurrentRating(Amps):
2.2 A
Current-Saturation(Isat):
Shielding:
Unshielded
DCResistance(DCR):
54mOhm
Q@Freq:
25 @ 250MHz
Frequency-SelfResonant:
5.9GHz
Ratings:
OperatingTemperature:
-40°C ~ 125°C
InductanceFrequency-Test:
250 MHz
Features:
MountingType:
Surface Mount
Size/Dimension:
0603
Category:
Fixed Inductors
Datasheet:
ShinYua0603CC-3N9EJTS.pdf
1. How to order 0603CC-3N9EJTS on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the 0603CC-3N9EJTS price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 0603CC-3N9EJTS?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image 0603CC-1N6EJTS 0603CC-1N6EKTS 0603CC-3N6EJTS 0603CC-3N6EKTS 0603CC-3N9EJTS
Part Number 0603CC-1N6EJTS 0603CC-1N6EKTS 0603CC-3N6EJTS 0603CC-3N6EKTS 0603CC-3N9EJTS
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Series 0603CC 0603CC 0603CC 0603CC 0603CC
ProductStatus Obsolete Obsolete Obsolete Obsolete Obsolete
Material-Core Ceramic Ceramic Ceramic Ceramic Ceramic
Inductance 3.9 nH 3.9 nH 3.9 nH 3.9 nH 3.9 nH
Tolerance ±5% ±5% ±5% ±5% ±5%
CurrentRating(Amps) 2.2 A 2.2 A 2.2 A 2.2 A 2.2 A
Shielding Unshielded Unshielded Unshielded Unshielded Unshielded
DCResistance(DCR) 54mOhm 54mOhm 54mOhm 54mOhm 54mOhm
Q@Freq 25 @ 250MHz 25 @ 250MHz 25 @ 250MHz 25 @ 250MHz 25 @ 250MHz
Frequency-SelfResonant 5.9GHz 5.9GHz 5.9GHz 5.9GHz 5.9GHz
Ratings - - - - -
OperatingTemperature -40°C ~ 125°C -40°C ~ 125°C -40°C ~ 125°C -40°C ~ 125°C -40°C ~ 125°C
InductanceFrequency-Test 250 MHz 250 MHz 250 MHz 250 MHz 250 MHz