Sumida America Components Inc. 0630CDMCDDS-2R2MC
0630CDMCDDS-2R2MC
Part No.:
0630CDMCDDS-2R2MC
Manufacturer:
Sumida America Components Inc.
Category:
Fixed Inductors
Package:
Nonstandard
Datasheet:
ShinYua0630CDMCDDS-2R2MC.pdf
Description:
FIXED IND 2.2UH 9.3A 15MOHM SMD
  • Related Categories
Package/Case:
Nonstandard
Packaging:
Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT)
Series:
0630CDMC/DS
ProductStatus:
Active
Type:
Molded
Material-Core:
Metal
Inductance:
2.2 µH
Tolerance:
±20%
CurrentRating(Amps):
9.3 A
Current-Saturation(Isat):
12.3A
Shielding:
Shielded
DCResistance(DCR):
15mOhm Max
Q@Freq:
Frequency-SelfResonant:
Ratings:
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
InductanceFrequency-Test:
100 kHz
Features:
MountingType:
Surface Mount
Size/Dimension:
SMD
Category:
Fixed Inductors
Datasheet:
ShinYua0630CDMCDDS-2R2MC.pdf
1. How to order 0630CDMCDDS-2R2MC on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the 0630CDMCDDS-2R2MC price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 0630CDMCDDS-2R2MC?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image 0630CDMCCDS-2R2MC 0630CDMCCDS-3R3MC 0630CDMCDDS-2R2MC 0630CDMCCDS-4R7MC 0630CDMCCDS-100MC
Package/Case Nonstandard Nonstandard Nonstandard Nonstandard Nonstandard
ProductStatus Active Active Active Active Active
Type Molded Molded Molded Molded Molded
Material-Core Metal Metal Metal Metal Metal
Inductance 2.2 µH 2.2 µH 2.2 µH 2.2 µH 2.2 µH
Tolerance ±20% ±20% ±20% ±20% ±20%
CurrentRating(Amps) 9.3 A 9.3 A 9.3 A 9.3 A 9.3 A
Current-Saturation(Isat) 12.3A 12.3A 12.3A 12.3A 12.3A
Shielding Shielded Shielded Shielded Shielded Shielded
DCResistance(DCR) 15mOhm Max 15mOhm Max 15mOhm Max 15mOhm Max 15mOhm Max
Q@Freq - - - - -
Ratings - - - - -
OperatingTemperature -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C
InductanceFrequency-Test 100 kHz 100 kHz 100 kHz 100 kHz 100 kHz