Knowles Novacap 0805B152K102NT
0805B152K102NT
Part No.:
0805B152K102NT
Manufacturer:
Knowles Novacap
Datasheet:
ShinYua0805B152K102NT.pdf
Description:
CAP CER 1500PF 1KV X7R 0805
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Capacitance:
1500 pF
Tolerance:
±10%
Voltage-Rated:
1000V (1kV)
TemperatureCoefficient:
X7R
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Applications:
General Purpose
Size/Dimension:
0.080 L x 0.050 W (2.03mm x 1.27mm)
Height-Seated(Max):
Thickness(Max):
0.054 (1.37mm)