Knowles Novacap 0805D100J101KHT
0805D100J101KHT
Part No.:
0805D100J101KHT
Manufacturer:
Knowles Novacap
Datasheet:
ShinYua0805D100J101KHT.pdf
Description:
CAP CER 10PF 100V C0G/NP0 0805
Packaging:
Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT)
Capacitance:
10 pF
Tolerance:
±5%
Voltage-Rated:
100V
TemperatureCoefficient:
C0G, NP0
OperatingTemperature:
-55°C ~ 200°C
Features:
High Temperature
Ratings:
Applications:
General Purpose
Size/Dimension:
0.080 L x 0.050 W (2.03mm x 1.27mm)
Height-Seated(Max):
Thickness(Max):
0.054 (1.37mm)