Knowles Novacap 0805N331K501NT
0805N331K501NT
Part No.:
0805N331K501NT
Manufacturer:
Knowles Novacap
Datasheet:
ShinYua0805N331K501NT.pdf
Description:
CAP CER 330PF 500V C0G/NP0 0805
Packaging:
Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT)
Capacitance:
330 pF
Tolerance:
±10%
Voltage-Rated:
500V
TemperatureCoefficient:
C0G, NP0
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Applications:
General Purpose
Size/Dimension:
0.080 L x 0.050 W (2.03mm x 1.27mm)
Height-Seated(Max):
Thickness(Max):
0.054 (1.37mm)