EXXELIA 10004-02KS
10004-02KS
Part No.:
10004-02KS
Manufacturer:
EXXELIA
Category:
Tantalum Capacitors
Package:
Axial
Datasheet:
ShinYua10004-02KS.pdf
Description:
CAP TANT 10000UF 10% 10V AXIAL
  • Related Categories
Package/Case:
Axial
Packaging:
Bulk
Series:
Military, DSCC 10004
ProductStatus:
Active
Capacitance:
10000 µF
Tolerance:
±10%
Voltage-Rated:
10 V
Type:
Hermetically Sealed
ESR(EquivalentSeriesResistance):
250mOhm
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Lifetime@Temp:
MountingType:
Through Hole
Size/Dimension:
0.406 Dia x 1.062 L (10.31mm x 26.97mm)