KYOCERA AVX TAJA106K016RNJ
TAJA106K016RNJ
Part No.:
TAJA106K016RNJ
Datasheet:
ShinYuaTAJA106K016RNJ.pdf
Description:
CAP TANT 10UF 10% 16V 1206
Packaging:
Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT)
Capacitance:
10 µF
Tolerance:
±10%
Voltage-Rated:
16 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
3Ohm
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Size/Dimension:
0.126 L x 0.063 W (3.20mm x 1.60mm)
Height-Seated(Max):
0.071 (1.80mm)
LeadSpacing:
ManufacturerSizeCode:
A
Ratings:
Features:
General Purpose
Datasheet:
ShinYuaTAJA106K016RNJ.pdf
1. How to order TAJA106K016RNJ on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the TAJA106K016RNJ price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of TAJA106K016RNJ?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image TAJA106K016SNJ TAJA106K010RNJ TAJA105K016RNJ TAJA106K016RNJ TAJA105M020RNJ
Part Number TAJA106K016SNJ TAJA106K010RNJ TAJA105K016RNJ TAJA106K016RNJ TAJA105M020RNJ
Manufacturer KYOCERA AVX KYOCERA AVX KYOCERA AVX KYOCERA AVX KYOCERA AVX
Series TAJ TAJ TAJ TAJ TAJ
ProductStatus Active Active Active Active Active
Capacitance 10 µF 10 µF 10 µF 10 µF 10 µF
Tolerance ±10% ±10% ±10% ±10% ±10%
Voltage-Rated 16 V 16 V 16 V 16 V 16 V
Type Molded Molded Molded Molded Molded
ESR(EquivalentSeriesResistance) 3Ohm 3Ohm 3Ohm 3Ohm 3Ohm
OperatingTemperature -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C
Lifetime@Temp - - - - -
MountingType Surface Mount Surface Mount Surface Mount Surface Mount Surface Mount
Size/Dimension 0.126 L x 0.063 W (3.20mm x 1.60mm) 0.126 L x 0.063 W (3.20mm x 1.60mm) 0.126 L x 0.063 W (3.20mm x 1.60mm) 0.126 L x 0.063 W (3.20mm x 1.60mm) 0.126 L x 0.063 W (3.20mm x 1.60mm)
Height-Seated(Max) 0.071 (1.80mm) 0.071 (1.80mm) 0.071 (1.80mm) 0.071 (1.80mm) 0.071 (1.80mm)