Delta Electronics/Components 1008HS-121EJFS
1008HS-121EJFS
Part No.:
1008HS-121EJFS
Manufacturer:
Delta Electronics/Components
Category:
Fixed Inductors
Package:
1008 (2520 Metric)
Datasheet:
ShinYua1008HS-121EJFS.pdf
Description:
FIXED IND 120NH 1.2A 100MOHM SMD
  • Related Categories
Package/Case:
1008 (2520 Metric)
Packaging:
Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT)
Series:
1008HS
ProductStatus:
Obsolete
Type:
Drum Core, Wirewound
Material-Core:
Ferrite
Inductance:
120 nH
Tolerance:
±5%
CurrentRating(Amps):
1.2 A
Current-Saturation(Isat):
Shielding:
Unshielded
DCResistance(DCR):
100mOhm
Q@Freq:
30 @ 25.2MHz
Frequency-SelfResonant:
800MHz
Ratings:
OperatingTemperature:
-40°C ~ 85°C
InductanceFrequency-Test:
25.2 MHz