Delta Electronics/Components 1008HS-822EJFS
1008HS-822EJFS
Part No.:
1008HS-822EJFS
Datasheet:
ShinYua1008HS-822EJFS.pdf
Description:
FIXED IND 8.2UH 250MA 1.8OHM SMD
Inductance:
8.2 µH
Tolerance:
±5%
CurrentRating(Amps):
250 mA
DCResistance(DCR):
1.8Ohm
Q@Freq:
25 @ 7.96MHz
Frequency-SelfResonant:
36MHz
Ratings:
OperatingTemperature:
-40°C ~ 85°C
InductanceFrequency-Test:
7.96 MHz
Features:
MountingType:
Surface Mount
Size/Dimension:
1008
Datasheet:
ShinYua1008HS-822EJFS.pdf
1. How to order 1008HS-822EJFS on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the 1008HS-822EJFS price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 1008HS-822EJFS?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image 1008HS-223EJFS 1008HS-822EJFS 1008HS-682EJFS 1008HS-151EJFS 1008HS-332EKFS
Part Number 1008HS-223EJFS 1008HS-822EJFS 1008HS-682EJFS 1008HS-151EJFS 1008HS-332EKFS
Series 1008HS 1008HS 1008HS 1008HS 1008HS
ProductStatus Obsolete Obsolete Obsolete Obsolete Obsolete
Material-Core Ferrite Ferrite Ferrite Ferrite Ferrite
Inductance 8.2 µH 8.2 µH 8.2 µH 8.2 µH 8.2 µH
Tolerance ±5% ±5% ±5% ±5% ±5%
CurrentRating(Amps) 250 mA 250 mA 250 mA 250 mA 250 mA
Shielding Unshielded Unshielded Unshielded Unshielded Unshielded
DCResistance(DCR) 1.8Ohm 1.8Ohm 1.8Ohm 1.8Ohm 1.8Ohm
Q@Freq 25 @ 7.96MHz 25 @ 7.96MHz 25 @ 7.96MHz 25 @ 7.96MHz 25 @ 7.96MHz
Frequency-SelfResonant 36MHz 36MHz 36MHz 36MHz 36MHz
Ratings - - - - -
OperatingTemperature -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C
InductanceFrequency-Test 7.96 MHz 7.96 MHz 7.96 MHz 7.96 MHz 7.96 MHz