Delta Electronics/Components 1008HS-122EJFS
1008HS-122EJFS
Part No.:
1008HS-122EJFS
Datasheet:
ShinYua1008HS-122EJFS.pdf
Description:
FIXED IND 1.2UH 600MA 550MOHM SM
Series:
1008HS
Inductance:
1.2 µH
Tolerance:
±5%
CurrentRating(Amps):
600 mA
DCResistance(DCR):
550mOhm
Q@Freq:
25 @ 7.96MHz
Frequency-SelfResonant:
230MHz
Ratings:
OperatingTemperature:
-40°C ~ 85°C
InductanceFrequency-Test:
7.96 MHz