Delta Electronics/Components 1008HS-123EJFS
1008HS-123EJFS
Part No.:
1008HS-123EJFS
Datasheet:
ShinYua1008HS-123EJFS.pdf
Description:
FIXED IND 12UH 250MA 2.4 OHM SMD
Inductance:
12 µH
Tolerance:
±5%
CurrentRating(Amps):
250 mA
DCResistance(DCR):
2.4Ohm
Q@Freq:
20 @ 2.52MHz
Frequency-SelfResonant:
28MHz
Ratings:
OperatingTemperature:
-40°C ~ 85°C
InductanceFrequency-Test:
2.52 MHz