Delta Electronics/Components 1008HS-151EKFS
1008HS-151EKFS
Part No.:
1008HS-151EKFS
Datasheet:
ShinYua1008HS-151EKFS.pdf
Description:
FIXED IND 150NH 1.2A 150MOHM SMD
Inductance:
150 nH
Tolerance:
±10%
CurrentRating(Amps):
1.2 A
DCResistance(DCR):
150mOhm
Q@Freq:
30 @ 25.2MHz
Frequency-SelfResonant:
800MHz
Ratings:
OperatingTemperature:
-40°C ~ 85°C
InductanceFrequency-Test:
25.2 MHz