Delta Electronics/Components 1008HS-182EKFS
1008HS-182EKFS
Part No.:
1008HS-182EKFS
Datasheet:
ShinYua1008HS-182EKFS.pdf
Description:
FIXED IND 1.8UH 500MA 800MOHM SM
Inductance:
1.8 µH
Tolerance:
±10%
CurrentRating(Amps):
500 mA
DCResistance(DCR):
800mOhm
Q@Freq:
25 @ 7.96MHz
Frequency-SelfResonant:
135MHz
Ratings:
OperatingTemperature:
-40°C ~ 85°C
InductanceFrequency-Test:
7.96 MHz