Delta Electronics/Components 1008HS-221EJFS
1008HS-221EJFS
Part No.:
1008HS-221EJFS
Datasheet:
ShinYua1008HS-221EJFS.pdf
Description:
FIXED IND 220NH 1.2A 250MOHM SMD
Inductance:
220 nH
Tolerance:
±5%
CurrentRating(Amps):
1.2 A
DCResistance(DCR):
250mOhm
Q@Freq:
30 @ 25.2MHz
Frequency-SelfResonant:
600MHz
Ratings:
OperatingTemperature:
-40°C ~ 85°C
InductanceFrequency-Test:
25.2 MHz