Delta Electronics/Components 1008HS-332EJFS
1008HS-332EJFS
Part No.:
1008HS-332EJFS
Datasheet:
ShinYua1008HS-332EJFS.pdf
Description:
FIXED IND 3.3UH 350MA 1.15OHM SM
Inductance:
3.3 µH
Tolerance:
±5%
CurrentRating(Amps):
350 mA
DCResistance(DCR):
1.15Ohm
Q@Freq:
25 @ 7.96MHz
Frequency-SelfResonant:
55MHz
Ratings:
OperatingTemperature:
-40°C ~ 85°C
InductanceFrequency-Test:
7.96 MHz