API Delevan Inc. 1008R-182J
1008R-182J
Part No.:
1008R-182J
Package:
Nonstandard
Datasheet:
ShinYua1008R-182J.pdf
Description:
FIXED IND 1.8UH 457MA 720MOHM SM
  • Related Categories
Package/Case:
Nonstandard
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Material-Core:
Ferrite
Inductance:
1.8 µH
Tolerance:
±5%
CurrentRating(Amps):
457 mA
DCResistance(DCR):
720mOhm Max
Q@Freq:
30 @ 7.9MHz
Frequency-SelfResonant:
76MHz
Ratings:
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
InductanceFrequency-Test:
7.9 MHz
Datasheet:
ShinYua1008R-182J.pdf
1. How to order 1008R-182J on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the 1008R-182J price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 1008R-182J?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 1008R-182J.
7.How to contact us to get technical supports, such as 1008R-182J pin diagram, 1008R-182J datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Manufacturer API Delevan Inc. API Delevan Inc. API Delevan Inc. API Delevan Inc. API Delevan Inc.
Package/Case Nonstandard Nonstandard Nonstandard Nonstandard Nonstandard
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Type - - - - -
Material-Core Ferrite Ferrite Ferrite Ferrite Ferrite
Inductance 1.8 µH 1.8 µH 1.8 µH 1.8 µH 1.8 µH
Tolerance ±5% ±5% ±5% ±5% ±5%
CurrentRating(Amps) 457 mA 457 mA 457 mA 457 mA 457 mA
Shielding Unshielded Unshielded Unshielded Unshielded Unshielded
DCResistance(DCR) 720mOhm Max 720mOhm Max 720mOhm Max 720mOhm Max 720mOhm Max
Q@Freq 30 @ 7.9MHz 30 @ 7.9MHz 30 @ 7.9MHz 30 @ 7.9MHz 30 @ 7.9MHz
Frequency-SelfResonant 76MHz 76MHz 76MHz 76MHz 76MHz
Ratings - - - - -
OperatingTemperature -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C
InductanceFrequency-Test 7.9 MHz 7.9 MHz 7.9 MHz 7.9 MHz 7.9 MHz