API Delevan Inc. 1008R-472J
1008R-472J
Part No.:
1008R-472J
Package:
Nonstandard
Datasheet:
ShinYua1008R-472J.pdf
Description:
FIXED IND 4.7UH 334MA 1.35OHM SM
  • Related Categories
Package/Case:
Nonstandard
Packaging:
Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT)
Material-Core:
Ferrite
Inductance:
4.7 µH
Tolerance:
±5%
CurrentRating(Amps):
334 mA
DCResistance(DCR):
1.35Ohm Max
Q@Freq:
30 @ 7.9MHz
Frequency-SelfResonant:
47MHz
Ratings:
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
InductanceFrequency-Test:
7.9 MHz
Datasheet:
ShinYua1008R-472J.pdf
1. How to order 1008R-472J on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the 1008R-472J price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 1008R-472J?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 1008R-472J.
7.How to contact us to get technical supports, such as 1008R-472J pin diagram, 1008R-472J datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image 1008R-221K 1008R-102J 1008R-471K 1008R-472J 1008R-681K
Part Number 1008R-221K 1008R-102J 1008R-471K 1008R-472J 1008R-681K
Manufacturer API Delevan Inc. API Delevan Inc. API Delevan Inc. API Delevan Inc. API Delevan Inc.
Package/Case Nonstandard Nonstandard Nonstandard Nonstandard Nonstandard
Type - - - - -
Material-Core Ferrite Ferrite Ferrite Ferrite Ferrite
Inductance 4.7 µH 4.7 µH 4.7 µH 4.7 µH 4.7 µH
Tolerance ±5% ±5% ±5% ±5% ±5%
CurrentRating(Amps) 334 mA 334 mA 334 mA 334 mA 334 mA
Shielding Unshielded Unshielded Unshielded Unshielded Unshielded
DCResistance(DCR) 1.35Ohm Max 1.35Ohm Max 1.35Ohm Max 1.35Ohm Max 1.35Ohm Max
Q@Freq 30 @ 7.9MHz 30 @ 7.9MHz 30 @ 7.9MHz 30 @ 7.9MHz 30 @ 7.9MHz
Frequency-SelfResonant 47MHz 47MHz 47MHz 47MHz 47MHz
Ratings - - - - -
OperatingTemperature -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C
InductanceFrequency-Test 7.9 MHz 7.9 MHz 7.9 MHz 7.9 MHz 7.9 MHz