Vishay Sprague 109D106X9100C2
109D106X9100C2
Part No.:
109D106X9100C2
Manufacturer:
Vishay Sprague
Category:
Tantalum Capacitors
Package:
Axial
Datasheet:
ShinYua109D106X9100C2.pdf
Description:
CAP TANT 10UF 10% 100V AXIAL
  • Related Categories
Package/Case:
Axial
Packaging:
Tray
Series:
TANTALEX®, 109D
ProductStatus:
Active
Capacitance:
10 µF
Tolerance:
±10%
Voltage-Rated:
100 V
Type:
Hermetically Sealed
ESR(EquivalentSeriesResistance):
6Ohm
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Lifetime@Temp:
MountingType:
Through Hole
Size/Dimension:
0.219 Dia x 0.608 L (5.56mm x 15.45mm)