Vishay Sprague 109D156X9030C2
109D156X9030C2
Part No.:
109D156X9030C2
Datasheet:
ShinYua109D156X9030C2.pdf
Description:
CAP TANT 15UF 10% 30V AXIAL
Capacitance:
15 µF
Tolerance:
±10%
Voltage-Rated:
30 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
8Ohm
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Size/Dimension:
0.219 Dia x 0.608 L (5.56mm x 15.45mm)