Vishay Sprague 109D157X9030F2
109D157X9030F2
Part No.:
109D157X9030F2
Datasheet:
ShinYua109D157X9030F2.pdf
Description:
CAP TANT 150UF 10% 30V AXIAL
Capacitance:
150 µF
Tolerance:
±10%
Voltage-Rated:
30 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
2.5Ohm
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Size/Dimension:
0.312 Dia x 0.796 L (7.92mm x 20.22mm)