Vishay Sprague 109D476X9075F2
109D476X9075F2
Part No.:
109D476X9075F2
Manufacturer:
Vishay Sprague
Category:
Tantalum Capacitors
Package:
Axial
Datasheet:
ShinYua109D476X9075F2.pdf
Description:
CAP TANT 47UF 10% 75V AXIAL
  • Related Categories
Package/Case:
Axial
Packaging:
Tray
Series:
TANTALEX®, 109D
ProductStatus:
Active
Capacitance:
47 µF
Tolerance:
±10%
Voltage-Rated:
75 V
Type:
Hermetically Sealed
ESR(EquivalentSeriesResistance):
3Ohm
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Lifetime@Temp:
MountingType:
Through Hole
Size/Dimension:
0.312 Dia x 0.796 L (7.92mm x 20.22mm)