Advanced Energy 10A12-P4-M
10A12-P4-M
Part No.:
10A12-P4-M
Manufacturer:
Advanced Energy
Category:
DC DC Converters
Package:
Module
Datasheet:
ShinYua10A12-P4-M.pdf
Description:
DC DC CONVERTER 10000V 4W
  • Related Categories
Package/Case:
Module
Packaging:
Bulk
Series:
UltraVolt® 10A
ProductStatus:
Active
Type:
High Voltage - Non-Isolated Module
NumberofOutputs:
1
Voltage-Input(Min):
11V
Voltage-Input(Max):
16V
Voltage-Output1:
10000V
Voltage-Output2:
Voltage-Output3:
Voltage-Output4:
Current-Output(Max):
400µA
Power(Watts):
4 W
Voltage-Isolation:
Applications:
ITE (Commercial)
Features:
OperatingTemperature:
-40°C ~ 65°C