Advanced Energy 10A24-P30-I5
10A24-P30-I5
Part No.:
10A24-P30-I5
Manufacturer:
Advanced Energy
Category:
DC DC Converters
Package:
Module
Datasheet:
ShinYua10A24-P30-I5.pdf
Description:
DC DC CONVERTER 10000V 30W
  • Related Categories
Package/Case:
Module
Packaging:
Box
Series:
UltraVolt® 10A
ProductStatus:
Active
Type:
High Voltage - Non-Isolated Module
NumberofOutputs:
1
Voltage-Input(Min):
23V
Voltage-Input(Max):
30V
Voltage-Output1:
10000V
Voltage-Output2:
Voltage-Output3:
Voltage-Output4:
Current-Output(Max):
3mA
Power(Watts):
30 W
Voltage-Isolation:
Applications:
ITE (Commercial)
Features:
OperatingTemperature:
-40°C ~ 65°C
Efficiency:
MountingType:
Through Hole
Size/Dimension:
3.72 L x 1.52 W x 1.00 H (94.6mm x 38.7mm x 25.4mm)
ControlFeatures:
ApprovalAgency:
Category:
DC DC Converters
Datasheet:
ShinYua10A24-P30-I5.pdf
1. How to order 10A24-P30-I5 on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the 10A24-P30-I5 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 10A24-P30-I5?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 10A24-P30-I5.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image 10A12-P4 10A24-P15 10A24-P30-I5 10A24-N30-I5 10A12-P4-I5
Part Number 10A12-P4 10A24-P15 10A24-P30-I5 10A24-N30-I5 10A12-P4-I5
Manufacturer Advanced Energy Advanced Energy Advanced Energy Advanced Energy Advanced Energy
Package/Case Module Module Module Module Module
Packaging Box Box Box Box Box
Series UltraVolt® 10A UltraVolt® 10A UltraVolt® 10A UltraVolt® 10A UltraVolt® 10A
ProductStatus Active Active Active Active Active
NumberofOutputs 1 1 1 1 1
Voltage-Input(Min) 23V 23V 23V 23V 23V
Voltage-Input(Max) 30V 30V 30V 30V 30V
Voltage-Output1 10000V 10000V 10000V 10000V 10000V
Voltage-Output2 - - - - -
Voltage-Output3 - - - - -
Voltage-Output4 - - - - -
Current-Output(Max) 3mA 3mA 3mA 3mA 3mA
Power(Watts) 30 W 30 W 30 W 30 W 30 W
Voltage-Isolation - - - - -
Applications ITE (Commercial) ITE (Commercial) ITE (Commercial) ITE (Commercial) ITE (Commercial)
Features - - - - -
OperatingTemperature -40°C ~ 65°C -40°C ~ 65°C -40°C ~ 65°C -40°C ~ 65°C -40°C ~ 65°C
Efficiency - - - - -
MountingType Through Hole Through Hole Through Hole Through Hole Through Hole
Size/Dimension 3.72 L x 1.52 W x 1.00 H (94.6mm x 38.7mm x 25.4mm) 3.72 L x 1.52 W x 1.00 H (94.6mm x 38.7mm x 25.4mm) 3.72 L x 1.52 W x 1.00 H (94.6mm x 38.7mm x 25.4mm) 3.72 L x 1.52 W x 1.00 H (94.6mm x 38.7mm x 25.4mm) 3.72 L x 1.52 W x 1.00 H (94.6mm x 38.7mm x 25.4mm)