TE Connectivity Corcom Filters 10KEBS1BFPDDM
10KEBS1BFPDDM
Part No.:
10KEBS1BFPDDM
Manufacturer:
TE Connectivity Corcom Filters
Category:
Power Line Filter Modules
Package:
Datasheet:
ShinYua10KEBS1BFPDDM.pdf
Description:
KEB 10A 1S SPADE DELTA 520VAC
Packaging:
Box
Series:
KEP
ProductStatus:
Active
FilterType:
Three Phase (Delta)
Configuration:
Single Stage
Voltage-RatedDC:
Voltage-RatedAC:
520V
Voltage-RatedAC(PhasetoGround/Neutral):
Voltage-RatedAC(PhasetoPhase):
Current:
10 A
Frequency-Operating:
50 ~ 60Hz
Applications:
General Purpose
ApprovalAgency:
CSA, UL
OperatingTemperature:
-25°C ~ 85°C
MountingType:
Chassis Mount
TerminationStyle:
Threaded Post (M10)
Category:
Power Line Filter Modules
Datasheet:
ShinYua10KEBS1BFPDDM.pdf
1. How to order 10KEBS1BFPDDM on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the 10KEBS1BFPDDM price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 10KEBS1BFPDDM?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 10KEBS1BFPDDM.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image 10KESS1AFPWDM 10KEBS1BFPDDM 10KESS1BFPWDM 50KEPS10BFPWHM 50KEPS10AFPW
Part Number 10KESS1AFPWDM 10KEBS1BFPDDM 10KESS1BFPWDM 50KEPS10BFPWHM 50KEPS10AFPW
Packaging Box Box Box Box Box
Series KEP KEP KEP KEP KEP
ProductStatus Active Active Active Active Active
Configuration Single Stage Single Stage Single Stage Single Stage Single Stage
Voltage-RatedDC - - - - -
Voltage-RatedAC 520V 520V 520V 520V 520V
Current 10 A 10 A 10 A 10 A 10 A
Frequency-Operating 50 ~ 60Hz 50 ~ 60Hz 50 ~ 60Hz 50 ~ 60Hz 50 ~ 60Hz
Applications General Purpose General Purpose General Purpose General Purpose General Purpose
ApprovalAgency CSA, UL CSA, UL CSA, UL CSA, UL CSA, UL
OperatingTemperature -25°C ~ 85°C -25°C ~ 85°C -25°C ~ 85°C -25°C ~ 85°C -25°C ~ 85°C