Knowles Novacap 1206D102J101KHT
1206D102J101KHT
Part No.:
1206D102J101KHT
Manufacturer:
Knowles Novacap
Datasheet:
ShinYua1206D102J101KHT.pdf
Description:
CAP CER 1000PF 100V C0G/NP0 1206
Capacitance:
1000 pF
Tolerance:
±5%
Voltage-Rated:
100V
TemperatureCoefficient:
C0G, NP0
OperatingTemperature:
-55°C ~ 200°C
Features:
High Temperature
Size/Dimension:
0.125 L x 0.060 W (3.18mm x 1.52mm)
Height-Seated(Max):
Thickness(Max):
0.064 (1.63mm)