Knowles Novacap 1210D152J251KHT
1210D152J251KHT
Part No.:
1210D152J251KHT
Manufacturer:
Knowles Novacap
Datasheet:
ShinYua1210D152J251KHT.pdf
Description:
CAP CER 1500PF 250V C0G/NP0 1210
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Capacitance:
1500 pF
Tolerance:
±5%
Voltage-Rated:
250V
TemperatureCoefficient:
C0G, NP0
OperatingTemperature:
-55°C ~ 200°C
Features:
High Temperature
Size/Dimension:
0.125 L x 0.060 W (3.18mm x 1.52mm)
Height-Seated(Max):
Thickness(Max):
0.065 (1.65mm)