Knowles Novacap 1210E151K202KHT
1210E151K202KHT
Part No.:
1210E151K202KHT
Manufacturer:
Knowles Novacap
Category:
Ceramic Capacitors
Package:
1210 (3225 Metric)
Datasheet:
ShinYua1210E151K202KHT.pdf
Description:
CAP CER 150PF 2KV 1210
  • Related Categories
Package/Case:
1210 (3225 Metric)
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Series:
ProductStatus:
Active
Capacitance:
150 pF
Tolerance:
±10%
Voltage-Rated:
2000V (2kV)
TemperatureCoefficient:
OperatingTemperature:
-55°C ~ 200°C
Features:
High Temperature
Ratings:
Applications:
General Purpose
FailureRate:
MountingType:
Surface Mount, MLCC
Size/Dimension:
0.125 L x 0.060 W (3.18mm x 1.52mm)
Height-Seated(Max):
Thickness(Max):
0.065 (1.65mm)