Knowles Novacap 1210E154K500KHT
1210E154K500KHT
Part No.:
1210E154K500KHT
Manufacturer:
Knowles Novacap
Datasheet:
ShinYua1210E154K500KHT.pdf
Description:
CAP CER 0.15UF 50V 1210
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Capacitance:
0.15 µF
Tolerance:
±10%
Voltage-Rated:
50V
TemperatureCoefficient:
OperatingTemperature:
-55°C ~ 200°C
Features:
High Temperature
Size/Dimension:
0.125 L x 0.060 W (3.18mm x 1.52mm)
Height-Seated(Max):
Thickness(Max):
0.065 (1.65mm)