Murata Power Solutions Inc. 12RS333C
12RS333C
Part No.:
12RS333C
Manufacturer:
Murata Power Solutions Inc.
Category:
Fixed Inductors
Package:
Radial, Vertical Cylinder, 4 Leads
Datasheet:
ShinYua12RS333C.pdf
Description:
FIXED IND 33UH 2.7A 57 MOHM TH
  • Related Categories
Package/Case:
Packaging:
Bulk
Series:
1200RS
ProductStatus:
Active
Type:
Wirewound
Material-Core:
Inductance:
33 µH
Tolerance:
±15%
CurrentRating(Amps):
2.7 A
Current-Saturation(Isat):
Shielding:
Shielded
DCResistance(DCR):
57mOhm Max
Q@Freq:
Frequency-SelfResonant:
Ratings:
OperatingTemperature:
-40°C ~ 85°C
InductanceFrequency-Test:
10 kHz
Features:
MountingType:
Through Hole
Size/Dimension:
Category:
Fixed Inductors
Datasheet:
ShinYua12RS333C.pdf
1. How to order 12RS333C on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the 12RS333C price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 12RS333C?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 12RS333C.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
7.How to contact us to get technical supports, such as 12RS333C pin diagram, 12RS333C datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image 12RS105C 12RS223C 12RS104C 12RS333C 12RS334C
Part Number 12RS105C 12RS223C 12RS104C 12RS333C 12RS334C
Packaging Bulk Bulk Bulk Bulk Bulk
Series 1200RS 1200RS 1200RS 1200RS 1200RS
ProductStatus Active Active Active Active Active
Type Wirewound Wirewound Wirewound Wirewound Wirewound
Material-Core - - - - -
Inductance 33 µH 33 µH 33 µH 33 µH 33 µH
Tolerance ±15% ±15% ±15% ±15% ±15%
CurrentRating(Amps) 2.7 A 2.7 A 2.7 A 2.7 A 2.7 A
Shielding Shielded Shielded Shielded Shielded Shielded
DCResistance(DCR) 57mOhm Max 57mOhm Max 57mOhm Max 57mOhm Max 57mOhm Max
Q@Freq - - - - -
Ratings - - - - -
OperatingTemperature -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C
InductanceFrequency-Test 10 kHz 10 kHz 10 kHz 10 kHz 10 kHz