Vishay Sprague 134D108X9060K6
134D108X9060K6
Part No.:
134D108X9060K6
Manufacturer:
Vishay Sprague
Category:
Tantalum Capacitors
Package:
Axial, Can
Datasheet:
ShinYua134D108X9060K6.pdf
Description:
CAP TANT 1000UF 10% 60V AXIAL
  • Related Categories
Package/Case:
Axial, Can
Packaging:
Tray
Series:
HI TMP®, 134D
ProductStatus:
Active
Capacitance:
1000 µF
Tolerance:
±10%
Voltage-Rated:
60 V
Type:
Hermetically Sealed
ESR(EquivalentSeriesResistance):
500mOhm
OperatingTemperature:
-55°C ~ 200°C
Lifetime@Temp:
MountingType:
Through Hole
Size/Dimension:
0.390 Dia x 1.062 L (9.91mm x 26.97mm)