Vishay Sprague 134D157X9060F6
134D157X9060F6
Part No.:
134D157X9060F6
Datasheet:
ShinYua134D157X9060F6.pdf
Description:
CAP TANT 150UF 10% 60V AXIAL
Capacitance:
150 µF
Tolerance:
±10%
Voltage-Rated:
60 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
1.1Ohm
OperatingTemperature:
-55°C ~ 200°C
Size/Dimension:
0.296 Dia x 0.641 L (7.52mm x 16.28mm)