Vishay Sprague 134D337X9075T6E3
134D337X9075T6E3
Part No.:
134D337X9075T6E3
Manufacturer:
Vishay Sprague
Category:
Tantalum Capacitors
Package:
Axial, Can
Datasheet:
ShinYua134D337X9075T6E3.pdf
Description:
CAP TANT 330UF 10% 75V AXIAL
  • Related Categories
Package/Case:
Axial, Can
Packaging:
Tray
Series:
HI TMP®, 134D
ProductStatus:
Active
Capacitance:
330 µF
Tolerance:
±10%
Voltage-Rated:
75 V
Type:
Hermetically Sealed
ESR(EquivalentSeriesResistance):
1Ohm
OperatingTemperature:
-55°C ~ 200°C
Lifetime@Temp:
MountingType:
Through Hole
Size/Dimension:
0.390 Dia x 0.766 L (9.91mm x 19.46mm)