Vishay Sprague 134D567X9060K6
134D567X9060K6
Part No.:
134D567X9060K6
Datasheet:
ShinYua134D567X9060K6.pdf
Description:
CAP TANT 560UF 10% 60V AXIAL
Capacitance:
560 µF
Tolerance:
±10%
Voltage-Rated:
60 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
800mOhm
OperatingTemperature:
-55°C ~ 200°C
Size/Dimension:
0.390 Dia x 1.062 L (9.91mm x 26.97mm)