Vishay Sprague 135D107X9050F6
135D107X9050F6
Part No.:
135D107X9050F6
Manufacturer:
Vishay Sprague
Category:
Tantalum Capacitors
Package:
Axial
Datasheet:
ShinYua135D107X9050F6.pdf
Description:
CAP TANT 100UF 10% 50V AXIAL
  • Related Categories
Package/Case:
Axial
Packaging:
Tray
Series:
135D
ProductStatus:
Active
Capacitance:
100 µF
Tolerance:
±10%
Voltage-Rated:
50 V
Type:
Hermetically Sealed
ESR(EquivalentSeriesResistance):
2.8Ohm
OperatingTemperature:
-55°C ~ 200°C
Lifetime@Temp:
MountingType:
Through Hole
Size/Dimension:
0.296 Dia x 0.641 L (7.52mm x 16.28mm)