Vishay Sprague 135D175X9125C2
135D175X9125C2
Part No.:
135D175X9125C2
Manufacturer:
Vishay Sprague
Category:
Tantalum Capacitors
Package:
Axial
Datasheet:
ShinYua135D175X9125C2.pdf
Description:
CAP TANT 1.7UF 10% 125V AXIAL
  • Related Categories
Package/Case:
Axial
Packaging:
Tray
Series:
135D
ProductStatus:
Active
Capacitance:
1.7 µF
Tolerance:
±10%
Voltage-Rated:
125 V
Type:
Hermetically Sealed
ESR(EquivalentSeriesResistance):
15.6Ohm
OperatingTemperature:
-55°C ~ 200°C
Lifetime@Temp:
MountingType:
Through Hole
Size/Dimension:
0.203 Dia x 0.453 L (5.16mm x 11.51mm)