Vishay Sprague 135D277X9050T2
135D277X9050T2
Part No.:
135D277X9050T2
Manufacturer:
Vishay Sprague
Category:
Tantalum Capacitors
Package:
Axial
Datasheet:
ShinYua135D277X9050T2.pdf
Description:
CAP TANT 270UF 10% 50V AXIAL
  • Related Categories
Package/Case:
Axial
Packaging:
Tray
Series:
135D
ProductStatus:
Active
Capacitance:
270 µF
Tolerance:
±10%
Voltage-Rated:
50 V
Type:
Hermetically Sealed
ESR(EquivalentSeriesResistance):
2Ohm
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Lifetime@Temp:
MountingType:
Through Hole
Size/Dimension:
0.390 Dia x 0.766 L (9.91mm x 19.46mm)