Vishay Sprague 135D686X9025C6
135D686X9025C6
Part No.:
135D686X9025C6
Manufacturer:
Vishay Sprague
Category:
Tantalum Capacitors
Package:
Axial
Datasheet:
ShinYua135D686X9025C6.pdf
Description:
CAP TANT 68UF 10% 25V AXIAL
  • Related Categories
Package/Case:
Axial
Packaging:
Tray
Series:
135D
ProductStatus:
Active
Capacitance:
68 µF
Tolerance:
±10%
Voltage-Rated:
25 V
Type:
Hermetically Sealed
ESR(EquivalentSeriesResistance):
4.3Ohm
OperatingTemperature:
-55°C ~ 200°C
Lifetime@Temp:
MountingType:
Through Hole
Size/Dimension:
0.203 Dia x 0.453 L (5.16mm x 11.51mm)