Hammond Manufacturing 1447AF10
1447AF10
Part No.:
1447AF10
Datasheet:
ShinYua1447AF10.pdf
Description:
BOX STEEL GRAY 36L X 25.380W
Series:
1447A
Size/Dimension:
36.000 L x 25.380 W (914.40mm x 644.65mm)
Height:
10.000 (254.00mm)
Area(LxW):
914in² (5897cm²)
Design:
Hinged Door, Lid
Material:
Metal, Steel
Color:
Gray
Thickness:
14 Gauge
Features:
Interior Panels
Ratings:
IP54, JIC EGP-1-1967, NEMA 12,13, UL-508
Datasheet:
ShinYua1447AF10.pdf
1. How to order 1447AF10 on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the 1447AF10 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 1447AF10?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 1447AF10.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
7.How to contact us to get technical supports, such as 1447AF10 pin diagram, 1447AF10 datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image 1447AF10 1447AK16 1447AD8 1447AD10 1447AC8
Part Number 1447AF10 1447AK16 1447AD8 1447AD10 1447AC8
Packaging Box Box Box Box Box
Series 1447A 1447A 1447A 1447A 1447A
ProductStatus Obsolete Obsolete Obsolete Obsolete Obsolete
ContainerType Box Box Box Box Box
Size/Dimension 36.000 L x 25.380 W (914.40mm x 644.65mm) 36.000 L x 25.380 W (914.40mm x 644.65mm) 36.000 L x 25.380 W (914.40mm x 644.65mm) 36.000 L x 25.380 W (914.40mm x 644.65mm) 36.000 L x 25.380 W (914.40mm x 644.65mm)
Height 10.000 (254.00mm) 10.000 (254.00mm) 10.000 (254.00mm) 10.000 (254.00mm) 10.000 (254.00mm)
Area(LxW) 914in² (5897cm²) 914in² (5897cm²) 914in² (5897cm²) 914in² (5897cm²) 914in² (5897cm²)