Vishay Sprague 150D105X9050A2B
150D105X9050A2B
Part No.:
150D105X9050A2B
Datasheet:
ShinYua150D105X9050A2B.pdf
Description:
CAP TANT 1UF 10% 50V AXIAL
Capacitance:
1 µF
Tolerance:
±10%
Voltage-Rated:
50 V
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Lifetime@Temp:
1000 Hrs @ 125°C
Size/Dimension:
0.135 Dia x 0.286 L (3.43mm x 7.26mm)