Vishay Sprague 150D106X0035R2B
150D106X0035R2B
Part No.:
150D106X0035R2B
Datasheet:
ShinYua150D106X0035R2B.pdf
Description:
CAP TANT 10UF 20% 35V AXIAL
Capacitance:
10 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
35 V
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Lifetime@Temp:
1000 Hrs @ 125°C
Size/Dimension:
0.289 Dia x 0.686 L (7.34mm x 17.42mm)