Vishay Sprague 150D106X9100S2B
150D106X9100S2B
Part No.:
150D106X9100S2B
Datasheet:
ShinYua150D106X9100S2B.pdf
Description:
CAP TANT 10UF 10% 100V AXIAL
Capacitance:
10 µF
Tolerance:
±10%
Voltage-Rated:
100 V
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Lifetime@Temp:
1000 Hrs @ 125°C
Size/Dimension:
0.351 Dia x 0.786 L (8.92mm x 19.96mm)