Vishay Sprague 150D225X9035B2BE3
150D225X9035B2BE3
Part No.:
150D225X9035B2BE3
Manufacturer:
Vishay Sprague
Category:
Tantalum Capacitors
Package:
Axial
Datasheet:
ShinYua150D225X9035B2BE3.pdf
Description:
CAP TANT 2.2UF 10% 35V AXIAL
  • Related Categories
Package/Case:
Axial
Packaging:
Bulk
Series:
TANTALEX®, 150D
ProductStatus:
Active
Capacitance:
2.2 µF
Tolerance:
±10%
Voltage-Rated:
35 V
Type:
Hermetically Sealed
ESR(EquivalentSeriesResistance):
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Lifetime@Temp:
1000 Hrs @ 125°C
MountingType:
Through Hole
Size/Dimension:
0.185 Dia x 0.474 L (4.70mm x 12.04mm)